Wczoraj, uczestnicząc w dyskusji na WPNinja na temat wersji 2.9.1 WordPressa, uświadomiłem sobie, że mam w WordPressie kłopot z kursywą. Rozwiązanie problemu jest bardzo proste, jednak nie tak znowu oczywiste. Ostatecznym bodźcem do zajęcia się tym był klient, u którego również „przekrzywienie” nie działało.

Za kursywę odpowiada tag <em>. I ten znacznik najwyraźniej traci formatowanie, więc, wystarczy edytować plik style.css dla Naszej skórki, i tam, choćby i w pierwszych liniach, dodać deklarację

 1. p em {
 2. font-style: italic
 3. }

To sprawi, że kursywa (ta używa w paragrafach) będzie wyświetlana poprawnie. Oczywiście można element docelowy sprecyzować, dodać inne opcje, jak na przykład elementy list.

 • http://like-a-geek.jogger.pl Marcin Kosedowski

  Nie, nie, nie. „Em” w żadnym wypadku nie odpowiada za kursywę! Em służy do wyrażenia emfazy, a tylko domyślnie popularne przeglądarki oznaczają ją kursywą.

  W ogóle wiązanie tagów HTML-a z wyglądem było popularne tak z 10 lat temu, ale po wynalezieniu CSS-a już się od tego odchodzi.

 • http://buszewski.com Tomek Buszewski

  Teoretycznie – tak. Ale z punktu widzenia edytora w WordPressie właśnie tag em odpowiada za kursywę, i właśnie o nim pisałem tutaj.

  A samo używanie znaczników w wyglądzie – chyba lepiej jest wpisać b czy em niż dopisywać do każdego klasy.